Пресрелізи та блог

10 років на варті зайнятості населення

  • Перегляди: 536

10 років тому, 19 січня 1999 року, відбулося перше засідання робочої групи компанії Softline і Державної служби зайнятості України (ДСЗУ) щодо створення Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС) «Служба зайнятості» України.

Завдяки творчому тандему фахівці компанії розробили пілотну версію інформаційно-аналітичної системи, яка згодом стала ефективним інструментом роботи всіх фахівців служби зайнятості по всій Україні - Єдиної інформаційно-аналітичної системи служби зайнятості України (ЄІАС). Її запровадження дозволило надавати соціальні послуги клієнтам на рівні сучасних міжнародних стандартів.

Компанія «Софтлайн» не припиняє роботу над удосконаленням інформаційно-аналітичної системи, що дозволяє спеціалістам усіх рівнів служби зайнятості створити надійний механізм втілення основних завдань, що допомагає на всіх етапах роботи від прийому клієнтів до підготовки аналітично-статистичних довідок, завдяки автоматизації важливих процесів. На базі ЄІАС компанією «Софтлайн» запроваджено електронний обмін даними з Державною податковою адміністрацією, Пенсійним фондом України, Державним казначейством України, Держреєстратором, іншими фондами та соціальними закладами, що в дозволяє впровадити перевірку правильності надання соціальної допомоги безробітним на виконання антикризового Закону від 25.12.2008 р. N799-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення". На основі виділених каналів зв’язку створена корпоративна мережа державної служби зайнятості України. Засобами синхронізації щоденно актуалізується загальнодержавна оперативна база даних вакансій і резюме шукачів роботи. При впровадженні таких інноваційних методів інформування, як: мобільний СМС-сервіс «Пошук роботи», розроблені фахівцями компанії «Софтлайн»; голосове обслуговування в операторському телефонному центрі, де громадяни безкоштовно можуть вирішувати питання зайнятості, – також застосовуються оперативні дані ЄІАС.

До важливих досягнень спільної роботи компанії «Софтлайн» та Державної служби зайнятості роботи належить створення офіційного порталу служби зайнятості з мережею порталів регіональних центрів зайнятості, що дозволяють підтримувати безперебійний зв’язок із користувачами порталів - споживачами соціальних послуг. Чудовим подарунком на десятиріччя творчого тандему стала презентація в травні 2008 року модернізованого спеціалізованого порталу для шукачів роботи та роботодавців «ТРУД». Менше ніж за рік, завдяки злагодженим діям фахівців компанії «Софтлайн» та співробітників Державної служби зайнятості, Інтернет-портал «ТРУД» щоденно відвідують більше 7 тисяч осіб, в рейтингу національних веб-ресурсів посів першу десятку українських, у т. числі комерційних порталів, з працевлаштування. Усі послуги порталу «ТРУД» є безкоштовними для шукачів роботи та роботодавців. Усі веб-ресурси Державної служби зайнятості надають оперативні, якісні і змістовні інформаційно-консультаційні послуги населенню, що забезпечують вільний доступ до банку даних вакансій і резюме державної служби зайнятості України. Завдяки Інтернет-порталам Державної служби зайнятості понад 10 мільйонів осіб отримали більше 30 млн. інформаційно-консультаційних й інтерактивних послуг, 11 мільйонів з них – з пошуку роботи. Про постійне зростання зацікавленості Інтернет-аудиторії до інформації на веб-порталах державної служби зайнятості свідчить високе місце в рейтингу інших веб-ресурсів: серед органів влади – у першій «п’ятірці».

За десять років співробітництва було пройдено всі етапи впровадження системи: пілотна, дослідна і промислова експлуатація, синхронізація даних з регіонів на державному рівні, формування загальнодержавної системи. З метою забезпечення професійної орієнтації населення розроблено збірку комп’ютерних програм до Програмно-апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал», аналогів якому немає у світі. Закладені в терміналі профорієнтаційні послуги орієнтують молодь на свідомий вибір професії. Для ефективного адміністрування і використання Єдиної інформаційно-аналітичної системи служби зайнятості України у навчальному центрі компанії «Софтлайн» постійно проходять підготовку співробітники Державного центру зайнятості з різних регіонів.

Плідна робота дозволяє швидко реагувати за зміни економічного середовища та законодавчої бази, аби надавати користувачам соціальних послуг не тільки актуальну інформацію щодо вільних вакансій та спеціалістів, що шукають роботу, корисні поради при підборі роботи та професійній орієнтації, але й юридичні консультації з різних питань, пов‘язаних з працевлаштуванням.

Останні півроку є дуже непростими не тільки для нашої країни, але вони довели, що шлях автоматизації процесів надання соціальних послуг, який було обрано 10 років тому, є корисним та ефективним. І саме зараз вся робота десятиріччя проходить перевірку на витримку та міцність в умовах нашого складного сьогодення.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.