Пресрелізи та блог

Антон Марреро: корупція і «Електронне урядування» між собою несумісні

  • Перегляди: 511

Антон Марреро, член правління IT-консорціуму Intecracy Group і почесний президент компанії Softline, у вівторок, 4 вересня 2012 року провів у бізнес-центрі «Хай-Тек Парк» презентацію на тему «Електронне урядування - світовий досвід». Значна частина доповіді Антона Марреро була присвячена актуальним проблемам побудови системи «Електронного урядування в Україні».

- Перше завдання, яке потрібно вирішити - це система ідентифікації громадян, - вважає Антон Марреро. Існуючі технології, що працюють у всьому світі, засновані на тому, що існує еталонний довідник, наприклад, демографічний реєстр. У нашій країні його створення перебуває тільки в проекті.

Також Антон Марреро вважає, що потрібно створити систему ідентифікації громадян. Україна може піти двома шляхами. Або привести до єдиного стандарту електронний цифровий підпис (ЕПЦ) — адже сьогодні у нас в існує 18 центрів сертифікації ЕПЦ, що працюють за стандартами, не сумісним один з одним. Або піти естонським шляхом і ідентифікувати людину по кредитній картці і PIN-коду.

Наступний крок - робота над державними сайтами. Сьогодні вони являють собою «візитки», а в перспективі з їх допомогою потрібно організувати зворотний зв'язок із громадянами країни. Наприклад, українці, пройшовши процедуру ідентифікації, зможуть у вільному доступі отримати вичерпну інформацію про себе, яка визнається в інших установах, замовити та отримати будь-які довідки, дозволи, а також відправляти інформаційні запити та отримувати відповіді на них в електронному вигляді. Сайти повинні стати ядром інформаційної системи, за допомогою якої буде відбуватися взаємодія громадян і держави. Антон Марреро особливо відзначив той факт, що в Євросоюзі 75% державних послуг доступні в режимі онлайн.

Дуже важливо, за словами Антона Марреро, переглянути ділові процеси в кожному відомстві. Адже в нинішній ситуації при впровадженні електронного уряду ми можемо зіткнутися з такою проблемою, як «надбюрократія» - якщо кожна процедура занадто довга і складна, а комп'ютер не дає держслужбовцю вийти за рамки алгоритму (регламенту), рішення будуть прийматися дуже довго. «Саме тому я вітаю той процес дерегуляції, який проводиться в державі в останні роки. Однак зупинятися на досягнутому не можна »- підкреслює Антон Марреро.

- Знищення корупції стане логічним і природним результатом впровадження «Електронного урядування», - зазначив Антон. Громадяни практично не будуть стикатися з чиновниками, а швидкість прийняття рішень виросте в рази. Отримати свідоцтво про народження, паспорт, відкрити/закрити бізнес, оформити машину, поспілкуватися із податкової - всі ці питання можна буде вирішити через Інтернет, без візиту до держорганів. Крім того, за словами Антона Марреро, ми отримаємо серйозну економію бюджетних коштів. Так, в Естонії інвестиції в «Електронний уряд» окупилися всього за 14 місяців, а Франція щороку економить з його допомогою більше 10 мільярдів Євро.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.