Пресрелізи та блог

"Електронне урядування" можна запровадити дуже швидко — Антон Марреро

  • Перегляди: 508

— Українські ІТ-компанії володіють усіма необхідними компетенціями для того, щоб розпочати роботи із створення "Електронного урядування" хоч зараз — вважає Антон Марреро, почесний президент компанії Softline і член наглядової ради консорціуму Intecracy Group.

Про це він заявив у понеділок, 17 вересня, під час наради директорів консорціуму. За його словами, в нашій країні для цього є і фахівці відповідної кваліфікації, і обладнання, і програмне забезпечення. — Систему можна було створити і запровадити ще 5-6 років тому, однак процес штучно гальмувався. Потрібна політична воля на найвищому рівні, адміністративний тиск з боку міністрів на своїх підлеглих, щоб процес інформатизації відбувався якомога швидше — вважає Антон Марреро.

Експерт повідомив, що останнім часом держава зробила серйозні кроки в бік впровадження "Електронного урядування". Зокрема, нещодавно були прийняті такі документи, як Стратегія розвитку інформаційного суспільства в Україні та Концепція створення та функціонування інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних ресурсів. Однак Антон Марреро побоюється, що може повторитися ситуація минулих років, коли приймалися державні програми, створювалися концепції, але жодних реальних кроків зроблено не було.

За його словами, компанія "Софтлайн" пропонувала створення системи "Електронного урядування" ще в 2003-2004 роках. Згідно із проектами 8-9-річної давнини, розробленими у компанії "Софтлайн", система "Електронного урядування" мала стати технологічною платформою для функціонування "Єдиного вікна" при обслуговуванні фізичних та юридичних осіб. — Ми тоді пропонували замість системи "Єдиних вікон" створити "Єдине електронне вікно". На словах нас підтримали, навіть почалися роботи по впровадженню електронного документообігу, створення електронних сервісів на базі "Урядового порталу". Але надалі ми зіткнулися із опором окремих державних службовців і структур. Як наслідок сьогодні за темпами інформатизації ми відстали навіть від таких країн СНД, як Казахстан, Азербайджан, Вірменія, не кажучи вже про Росію.

— З точки зору інформаційних технологій три роки, за які пропонують сьогодні створити систему "Електронного урядування", — це дуже довго, — вважає Антон Марреро. На базі того, що вже є в державних органах влади цілком реально запустити систему автоматизованого обміну інформацією між існуючими базами даних та інтегрувати в єдиний інформаційний простір нові підсистеми та бази за 1,5-2 роки. Однак для цього почати роботи якомога скоріше, а не марнувати іще декілька років на "проекти і концепції", як це було у попередні роки. — Зі свого боку ми, як представники ІТ-бізнесу, гарантуємо всіляке сприяння і допомогу державі. Головне, щоб нас почули, — зазначає Антон Марреро.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.