Пресрелізи та блог

Microsoft Build 2020

Головні анонси Microsoft Build 2020: суперкомп'ютер та програмування квантових обчислювачів

  • Перегляди: 1502
Блог
Новини партнерів

Microsoft в ході конференції Build 2020 року, яка цього року вперше проходить повністю в форматі онлайн, зробила кілька анонсів. Intecracy Group повідомляє про найважливіші.

Суперкомп'ютер для штучного інтелекту

Компанія повідомила про створення Microsoft Turing, одного з 5 найпотужніших суперкомп'ютерів у світі. Технічні характеристики суперкомп'ютера наступні: 285 000 ядер CPU, 10 000 GPU і пропускна здатність мережі в 400 гігабіт на секунду для кожного GPU-сервера. Створений він для компанії OpenAI та буде обробляти дані для різних моделей і AI-алгоритмів.
Image
Створивши модель Microsoft Turing компанія розраховує, що зможе згодовувати їй непідготовлені дані — пошук в Bing, чати в іграх, просто веб-сторінки та багато іншого. Рік тому модель, призначена для розпізнавання звичайної мови (людської розмовної), мала близько мільярда параметрів, що порівнюють з синапсами нервової системи. Turing має 17 млрд параметрів — і це найбільший відкритий AI-алгоритм, доступний публічно.

Project Reunion

Ідея проєкту полягає в інтеграції UWP і Win32-додатків з метою спрощення для розробників процесу створення програм для Windows. Більше не потрібно буде обирати між створенням класичного Win32-додатку з використанням Windows API та сучасного універсального додатка на базі UWP API. Ці програмні інтерфейси і планується об'єднати в рамках Project Reunion.

Таким чином, всі створені додатки будуть сумісні з попередніми версіями ОС. Вже існуючі програми можна буде оновити, незалежно від мови, на якій вони написані.
Image
Компанія хоче відокремити API-інтерфейси від операційної системи. Доступ до них можна буде отримати за допомогою системи управління пакетами NuGet. Частиною Project Reunion є WinUI 3 — нативна бібліотека користувацького інтерфейсу для адаптації додатків (для коректного відображення елементів на різних екранах). Microsoft також розповіла про оновлення для попередньої версії WebView2: відтепер у додаток Windows можна буде вбудовувати об'єкти WebView на основі Chromium.

Azure Synapse Link

Це хмарне рішення для гібридної транзакційно-аналітичної обробки (hybrid transactional analytical processing, HTAP), що об'єднує операційні бази даних і аналітику. Рішення дозволить в режимі реального часу і в один клік отримувати дані транзакцій з операційних баз даних без необхідності переносити їх або збільшувати навантаження на операційні системи. Це дозволить знизити витрати та прискорити отримання важливої ​​для бізнесу аналітики, виключаючи необхідність управління двома розділеними системами. Рішення Azure Synapse Link тепер доступно в рамках Azure Cosmos DB, а в майбутньому зможе працювати також з іншими сервісами операційних баз даних: Azure SQL, Azure Database для PostgreSQL, Azure Database, MySQL тощо.
Image
Перевага Azure Synapse Link — хмарна архітектура. Щоб задіяти її, користувачу достатньо просто натиснути кнопку в сервісі баз даних Azure і після цього створюється прямий зв'язок з даними в Azure Synapse Analytics. Після цього операційні дані автоматично стають доступні в Azure Synapse Analytics у структурованому вигляді. Не потрібні складні ETL-процеси або додаткові обчислювальні потужності: є можливість починати аналізувати дані в реальному часі за допомогою Azure Synapse Analytics миттєво.

Освіта для розробників — Microsoft Learn

Компанія представила безкоштовні навчальні модулі Microsoft Learn, які дозволять розробникам пройти навчання по роботі з квантовими обчисленнями з використанням мови програмування #Q і Quantum Development Kit. Цей функціонал буде доступний в Azure Machine Learning і у вигляді відкритого коду на GitHub. Також Microsoft запустить щоденну програму Learn TV для розробників, яка буде включати програмування в реальному часі та різні дискусії з експертами.
Image

Fluid Framework

Microsoft представляє оновлення інтерактивної веб-платформи для спільної роботи Fluid Framework. Відтепер воно з відкритим кодом. Ідея полягає в тому, щоб користувач міг створити, наприклад, таблицю, не перемикаючись для цього між декількома додатками. Підсумкова таблиця буде зберігатися в інтернеті (неначе блок Lego), і доступна для використання і редагування. Таким чином, Microsoft хоче відійти від традиційної концепції створення і збереження документів за допомогою спеціалізованих програм. Незабаром функціонал Fluid Framework частково буде доступний не тільки розробникам, але і кінцевим користувачам: її компоненти й робочі середовища з'являться на Office.com та у веб-версії Outlook.
Image

Покращення в Microsoft Teams

Нововведення дозволять розробникам створювати та публікувати додатки для Teams безпосередньо з Visual Studio і Visual Studio Code. Також для системних адміністраторів в Teams стала доступна можливість оцінювати, схвалювати встановлення або встановлювати спеціалізовані бізнес-програми та програми від незалежних розробників для співробітників своїх компаній.
Image

Інші технології та рішення

Windows

Windows Package Manager: Windows 10 отримує власний диспетчер пакетів в ОС, який значно прискорює і спрощує установку програмного забезпечення на ПК;

Windows Terminal 1.0: Windows Terminal це сучасний додаток Microsoft для командного рядка, виходить на 1.0. Додаток дозволено для корпоративного використання;

Microsoft 365
Microsoft Lists: новий додаток Microsoft 365 для підприємств, що дозволяє відстежувати проблеми, управляти інвентаризацією за допомогою спеціальних додатків і тісної інтеграції з Teams;

Розробка

Visual Studio Live Share: Microsoft додає можливість спільного використання запущених додатків у Visual Studio Live Share, а також додає вбудовані функції чату і виклику в IDE;

Доповнена реальність

HoloLens 2: голографічний комп'ютер Microsoft з'явиться в Європі та Азії цієї осені

Image
Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.