Пресрелізи та блог

Кабмін повністю перейшов на електронний документообіг

  • Перегляди: 587

Днями в Секретаріаті Кабінету Міністрів України були завершені останні налаштування Єдиної інформаційно-аналітичної системи СКМУ, розробленої на базі платформи «Megapolis» компанією Softline IT (Intecracy Group Consortium).

В результаті цього, починаючи з 15 серпня 2016 року, Уряд повністю перейшло на електронний безпаперовий документообіг. Це було зроблено в рамках виконання норм Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.16 №468 «Про внесення змін до Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів АРК, місцевих органах виконавчої влади». Ухвалення даної Постанови стало важливим етапом розвитку електронного уряду в Україні і впровадження міжвідомчого електронного документообігу, як це передбачено Урядом в операційному плані антикризових заходів до кінця 2016 року.
Перший і найбільш очевидний ефект використання ІТ — збільшення швидкості обігу документів мінімум на 50%. За словами Міністра Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, «Це дасть нам можливість швидше приймати рішення і реагувати». Уже зараз в системі працює близько 400 користувачів з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

«Наступним етапом введення електронного документообігу стане перехід на електронний режим узгодження нормативно-правових актів, що значно прискорить роботу уряду», — повідомив Олександр Саєнко. За його словами, відтепер Секретаріат Кабінету Міністрів жодних листів в паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади не приймає. Подавати необхідно виключно в електронному вигляді документи тимчасового зберігання (до 5 років).

В електронній формі не обробляються тільки документи, які містять інформацію з обмеженим доступом, документи про фінансові операції, щодо кадрових питань, пов'язані з обробкою персональних даних, документи, які вимагають нотаріального завірення про право власності. Також в паперовому вигляді працюють з документами, пов'язаними з розглядом суперечок в судах, зверненнями громадян та райдержадміністрацій, вхідною кореспонденцією, яка не підлягає реєстрації, а також документами, що у встановлених законодавством випадках не можуть бути оригіналами в електронній формі.

У перспективі очікується значна економія коштів платників податків на папері, причому, за словами Саєнка, «в майбутньому економія буде суттєвою». Крім того, перехід на електронний документообіг дає, насамперед, скорочення витрат часу на роботу з документами, оптимізацію процесів діловодства, призводить до підвищення ефективності функціонування апарату.

Наразі до Єдиної інформаційно-аналітичної системи СКМУ вже підключено 74 центральних органів виконавчої влади через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ).

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.