Пресрелізи та блог

Компанія «Софтлайн» представила програмні рішення для бібліотек майбутнього

  • Перегляди: 455

11 квітня 2011 року компанія «Софтлайн» взяла участь Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, який пройшов у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». У ярмарку взяли участь представники органів влади та понад 40 українських бібліотек, які презентуватимуть інноваційні послуги з використанням сучасних технологій, що вносять позитивні зміни в життя українців.

Під час заходу були продемонстровані інструменти електронного врядування та інноваційні послуги, які надають бібліотеки України. Адже сьогодні переди ними стає завдання бути не лише традиційними книгосховищами, але й забезпечувати українців доступом до електронних документів, розміщених у системі Інтернет, реалізуючи таким чином конституційне право людини на інформацію для усіх без виключення громадян нашої країни. І, варто відзначити, що у багатьох випадках така можливість несе важливу соціальну мету. Відвідувачі могли зрозуміти це переглядаючи документальний фільм, який було показано на початку заходу: прості українці розповіли як вони змогли вирішити власні питання за допомогою інформаційних систем, що були впроваджені у бібліотеки.

Відтак, бібліотека міста Артемівськ Донецької області допомагає відвідувачам отримувати доступ до інформації та консультації з правових питань. Нещодавно одна з читачок скористалася допомогою бібліотекарів і підготувала необхідні документи для розгляду справи щодо перерахування розміру пенсійних виплат, виходячи з повного робочого стажу. Усю цю інформацію вони отримали за допомогою вільного доступу до Інтернету та відкритої інформації, яким тепер можна безкоштовно скористатися у багатьох бібліотеках України.

Відвідувачі та учасники ярмарку ознайомились із понад 50 експозиційними стендами, де провідні бібліотеки, підприємства та громадські організації продемонстрували свої досягнення у сфері інновацій та новітніх технологій. Стенд компанії «Софтлайн» привертав до себе особливу увагу відвідувачів — спеціалістів бібліотечної справи. Адже на ньому спеціалісти компанії «Софтлайн» демонстрували власну розробку —автоматизовану програмну систему бібліотечного депозитарію.

Програма дозволяє проводити комп’ютерну обробку масивів електронної наукової інформації і, зокрема, проведення бібліо та наукометричних досліджень. Додатково можливо підключити функцію рейтингування журналів, публікацій, авторів і колективів на основі індексів цитування. Судячи з величезної кількості схвальних відгуків, отриманих від фахівців бібліотечної справи та інформатизації, розробка виявилася вдалою, перспективною і вкрай необхідною для сучасною бібліотечної системи держави.

Однак це — лише один з прикладів того, що розробляє компанія «Софтлайн» для інформаційних потреб суспільства. Відтак, саме «Софтлайн» ще у 2003 році запропонувала владі концепцію «електронного урядування» (розробки компанії з електронного документообігу сьогодні на самому високу рівні вже розглядають як елементи майбутнього електронного урядування), яку сьогодні розпочинають втілювати у життя. До речі, бібліотекам у сучасній концепції електронного урядування, за словами директора департаменту модернізації Головдерслужби Олександра Баранова, буде відведено роль інформаційних центрів, через які громадяни зможуть користуватися онлайн послугами держави.

Погоджуються з ними и фахівці компанії «Софтлайн». За їх прогнозами, бібліотеки майбутнього, будуть надавати і традиційні, і електронні послуги. Відтак, у найближчі 5-10 років увесь бібліотечний фонд має отримати електронні версії, доступ до яких зможе отримати будь-який читач через мережу Інтернет. Має адаптуватися до сучасних умов і система роботи традиційних бібліотек. Наприклад, читач вже у найближчому майбутньому зможе здійснювати пошук літератури по усім бібліотекам країни, отримувати додаткову інформацію щодо цієї літератури (знаходиться книга лише у читальному залі, чи її дають додому; коли її повернуть читачі до бібліотеки). Приміщення бібліотек будуть обладнані комп’ютерами для читання електронних книга, а доступ до мережі Інтернет буде вільним.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.