Пресрелізи та блог

Квантові комп'ютери можна буде робити за звичайною КМОН-технологією

Квантові комп'ютери можна буде робити за звичайною КМОН-технологією

  • Перегляди: 1659
Технологічні тренди

Інженери зі стартапу Quantum Motion, заснованого співробітниками Лондонського університетського коледжу (UCL), у статті для журналу PRX Quantum припустили, що квантові комп'ютери можна буде виготовляти з кремнієвих мікросхем, використовуючи чинні виробничі процеси.

На підтвердження цього вони успішно продемонстрували окремий кубіт, реалізований на стандартному кремнієвому транзисторному кристалі.

Автори статті змогли виділити та виміряти квантовий стан одиничного електрона (кубіт) в кремнієвому транзисторі, що був створений із застосуванням тієї ж технології КМОН, яка використовується для виробництва сучасних процесорів для персональних комп'ютерів та смартфонів. 

В експериментах, що проводилися над чіпами, охолодженим до температури вище абсолютного нуля, вони також встановили, що спін такого електрона здатний зберігати стабільність (квантову когерентність) до дев'яти секунд. 

Наступним кроком повинна стати демонстрація здатності масиву кремнієвих кубітів виконувати квантові логічні операції. 

«Аби довести транзистори до того рівня, на якому ми зараз знаходимося в області обчислень, пішло 70 років. Однак ми не можемо дозволити собі витратити ще 70 років, намагаючись винайти нові виробничі процеси для створення квантових комп'ютерів, — сказав Джон Мортон (John Morton), професор Лондонського центру нанотехнологій при UCL і співзасновник Quantum Motion. — Нам потрібні мільйони кубітів і надмасштабована архітектура, а наше відкриття вказує найкоротший шлях до випуску квантових чипів в промисловому масштабі». 

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.