Пресрелізи та блог

Недосконале законодавство гальмує розвиток електронного урядування

  • Перегляди: 466

Директор Департаменту стратегії розвитку зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Олександр Баранов вважає, що недосконалість чинного українського законодавства щодо інформатизації країни, гальмує швидкість розвитку електронного урядування. Про це він заявив 10 квітня 2012 року в ході Круглого столу «Реалізація єдиної інформаційно-комунікаційної платформи органів державної влади України».

Директор Департаменту стратегії розвитку зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Олександр Баранов— Із 2005-го року нічого не змінилось. Країна гальмує. Ми повинні вести мову про інформаційне суспільство. З точки зору права це 4 тисячі документів. Але в них йдеться про що завгодно, проте дуже мало про інформаційні технології — відзначає експерт. За його словами, в СНД впровадження електронних послуг просувається набагато швидше. Олександр Баранов вважає, що причина лежить у недостатній компетенції законодавців в питанні інформаційних технологій. І навів в ході Круглого столу приклад.

— Зараз в ВР лежить закон про телемедицину. Передбачається почати зі створення реєстру пацієнтів. Але це — найгірший підхід. Функціонально незрозуміло які системи потрібно створювати після прийняття законопроекту в нинішньому вигляді, — каже пан Баранов — Для позитивного результату, потрібно поставити айтішникам правильні завдання.

Олександр Баранов відзначив, що лише завдяки високій компетенції фахівців з інформаційних технологій із приватних компаній, які залучаються до розробки урядових інформаційних систем, ситуація не настільки погана. У експерта є бачення того, як можна вирішити питання інтеграції різнорідних баз даних в єдиний інформаційний простір і воно, за його словами, повністю збігається із баченням почесного Президента компанії Softline Антона Марреро:

— Є проблема взаємодії інформаційних систем. Ці завдання вимагають обміну. Системи мають «спілкуватися» поміж собою. У всіх сферах. Формати обміну — одна із головних задач. Підтримаю Антона Марреро. Нам потрібне інтеграційне рішення. Нехай будуть старі довідники, але нехай буде і еталонний.

Експерт підкреслив, що політична воля для вирішення цього питання є.

— Чого не вистачає? Потрібно консолідуватися. Ми, в кінцевому рахунку, підвищимо інформбезпеки країни — закінчив свій виступ Директор Департаменту стратегії розвитку зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Олександр Баранов.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.