Пресрелізи та блог

Марк Гордієнко

Обережно, фейки! Відповідь на наклепницьку кампанію проти Softline

  • Перегляди: 751

Минулого тижня компанія Sofline зазнала атаки з боку громадського активіста з Одеси Марка Гордієнко. Він "викрив" Softline, керівництво Міноборони, Генштабу, а також невизначених генералів у спробі впровадження нових ІТ-рішень, які нібито приведуть до краху оборонного бюджету і зруйнують унікальну систему "Дельта", на якій, цитуємо обвинувача, "навіть не можна вкрасти ". З огляду на те, що абсурдні обвинувачення військового "експерта" з кожним днем ​​обростають новими неймовірними деталями, ми прийняли рішення опублікувати роз'яснення.

Фейк перший: Два Софтлайни було створено для розкрадання

Історія будь-якого більш-менш великого бізнесу — це історія об'єднань, поглинань і реструктуризацій. Більш ніж 20 років тому було створено ІТ-компанію "Софтлайн ЛТД". На початку 2000-х — ЗАТ "Софтлайн". Це була перша компанія в Україні, яка залучила значні інвестиції в ІТ-бізнес. Інвестором став американський інвестфонд SigmaBleyzer.

З боку інвестора було дві умови.

Перша — підписання менеджментом і засновниками компанії документів про антикорупційну політику. Завдяки тому, що ми неухильно виконуємо кожен її пункт, бізнес вдалося врятувати від безлічі "наїздів". Щороку компанію досконально перевіряють найрізноманітніші контролери, включаючи прокуратуру, СБУ, МВС. Робота компанії є законною і прозорою, компанія перевіряється міжнародними структурами, співпрацює з міжнародними фондами та ООН. Було б інакше — Softline не допускали б до величезної кількості проєктів у державному і комерційному секторі в усьому світі.

Друга умова — реєстрація в зоні дії англійського права (було обрано Кіпр). Потрібно підкреслити, що Softline не виводить гроші на материнську компанію, не планує і не може цього зробити через відсутність у кіпрської структури розрахункового рахунку. Однак у компанії, як і у будь-якої великої структури, було кілька спін-оффів. У тому числі було виокремлено профільну ріелтерську компанію ТОВ "Софтлайн-ІТ", яка побудувала хай-тек бізнес-центр. А ТОВ "Софтлайн ІТ" завжди займалося виключно ІТ-проектами.

Особливість ведення бізнесу в Україні: якщо у підприємства є матеріальний цінний об'єкт (будівля, територія навколо неї), то до нього будуть приходити натовпи перевіряючих; час від часу з метою тиску відкриватися замовні фактові справи. За 10 років роботи у компанії, яка займається нерухомістю, з'явилося безліч спорів щодо об'єкта і землі, що, до речі, є ілюстрацією "здоров'я" бізнес-клімату в Україні.

Таким чином, намагаючись очорнити програмістів компанії "Софтлайн ІТ", Марк Гордієнко взяв за основу інформацію про компанію "Софтлайн-ІТ" (нерухомість).

Фейк другий: За сотні мільйонів продають незрозуміло що, хочуть замінити систему Дельта

Проєктами в оборонному секторі компанія Softline почала займатися ще у 2009 році, коли було придбано науково-дослідний інститут автоматизованих комп'ютерних систем "Екотех", заснований фахівцями Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова. Інститут з 90-х років займався виключно військовими проєктами, складався з відомих учених, включаючи академіків. У 2010 році змінилася влада і нам заявили, що інформатизація армії більше не потрібна. Проєкти були заморожені. Проте нам вдалося зберегти компетенції, людей і технології НДІ АКС "Екотех".

У 2013 році були підняті питання переоснащення нашої армії (реальних замовлень не було, але роботи на етапі оцінки вже почалися). Фактично був реалізований лише один проєкт за програмою співпраці з Північноатлантичним Альянсом (за кошти НАТО). У 2014-15 роках, з початком військової агресії РФ проти України, Softline займалася на волонтерських засадах відновленням раніше закритих проєктів. А також брала участь у розробці систем в рамках дослідно-конструкторських робіт, що виконувались під пильним наглядом військових. До речі, є вже виконані та прийняті етапи, а частина систем — на стадії прийняття на озброєння. Якість нашої роботи перевіряють відповідні служби ЗСУ.

Ми зі здивуванням (від Марка Гордієнка) дізналися, що інформсистему "Дельта" намагаються замінити на щось інше. Звідки Марк взагалі знає про неї та системи, що розробляються в рамках державного оборонного замовлення (ДОЗ), не працюючи в ЗСУ? І що він взагалі про це знає? Це питання до контррозвідки, а також РНБОУ, яких ми просимо звернути увагу на публічне обговорення закритих військових проєктів. Замінити "Дельта" на системи, що розробляє наша компанія в межах ДОЗ, наскільки нам відомо, неможливо. Ці системи — абсолютно різні, причому доповнюють одна одну (як склянка і вода). Зважаючи на закритість військової інформації, подробиць ми повідомити не можемо.

Фейк третій: Софтлайн пов'язана з Лукаш

Цю брехню Softline спростовувала вже багато разів. Компанія почала працювати з Мін'юстом у період, коли Лукаш вже довгий час не мала до міністерства ніякого відношення. У кримінальному провадженні вона не є ні обвинуваченою, ні підозрюваною, а лише допомагає слідству (відповідно, згадується в реєстрі судових рішень). Жодних кримінальних проваджень безпосередньо проти Softline не ведеться.

***

Компанія Softline переконливо просить критично ставитися до інформації, яку поширює дана особа. Починаючи з 2014 року наша компанія сама займається волонтерською діяльністю, поважає всіх без винятку волонтерів за їх внесок в обороноздатність України. Однак при цьому ми не беремося когось критикувати або навіть обговорювати питання, в яких у нас немає компетенції. Нам дуже шкода, що людина розмістила відверту нісенітницю — набір фейків.

Колектив компанії (що працює на ринку понад 20 років, має в штаті понад 400 ІТ-фахівців) обізнаний про всіх експертів своєї області. Але за 20 років роботи ніхто з наших практиків не чув про такого "айтішника", як Марк Гордієнко. Нам невідомо ні про його освіту, ні про досвід роботи в ІТ-галузі або інші компетенції, які дають йому право оцінювати ІТ-розробки, особливо у військовій сфері, тим більше, закриті. У публічній біографії, оприлюдненій на сайті ЦВК, сказано, що ця особа працювала директором підприємства ГАРАНТ-2, яке не пов'язане з інформаційними технологіями.

Підкреслимо, що кожен день зволікання із запуском критичних інформаційних систем у ЗСУ сприяє відсутності контролю та ефективного управління. А це, як не складно здогадатися, значною мірою підвищує невиправдані ризики втрат серед бійців ЗСУ на лінії фронту. Тому будь-яку активність, спрямовану проти інформатизації ЗСУ, з боку Марка Гордієнка і деяких військовослужбовців, які його підтримують (можливо, передають йому секретну інформацію), підписуються під його словами, а також "лайкають і репостять", ми розцінюємо як завдання шкоди нашій армії.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.