Пресрелізи та блог

Робоче місце стає "гнучким"

  • Перегляди: 520

Компанія Softline в середу, 28 березня 2013 року, розповіла журналістам "Нового каналу" про особливості роботи майбутнього. Експерти компанії розповіли ЗМІ, що головною тенденцією останніх років є переведення співробітників на віддалену роботу. Вже через рік-два поняття "офісний планктон" буде вважатися застарілим.

Сьогодні віддалено працювати можуть не тільки представники суто гуманітарних і творчих професій на зразок журналістів, перекладачів, музикантів і фотографів, але й технарі: програмісти та фахівці з SEO, системні адміністратори і 3D-графіки. Більш того, наразі на віддалену роботу переводять секретарів (наприклад, канцелярії), бухгалтерів, фінансистів і маркетологів. "Технічні можливості сьогодні дозволяють людині працювати там, де їй зручно і тоді, коли їй зручно", — говорить гендиректор Softline Сергій Балашук.

Однак експерт відзначає, що повністю відмовлятися від офісу не варто. Він рекомендує організовувати робочий процес за схемою "гнучке робоче місце": за співробітником не закріплена конкретна кімната, кабінет і навіть стіл - він приходить зі своїм пристроєм і сідає за будь-який вільний стіл (та/або за будь-який вільний комп'ютер). Також можливий варіант, коли співробітник приходить на роботу тільки в певні дні (наприклад, щопонеділка і п'ятниці для відвідування планерки і/або здачі звіту), а решту часу працює вдома.

Довгий час вважалося, що це - західна технологія, яка не має нічого спільного з реаліями України. Однак за даними сайту oDesk, у списку з семи країн із найбільшою кількістю фрілансерів та віддалених співробітників фігурують дві колишні радянські республіки - Росія і Україна. Причому, ці країни займають третє місце за популярністю своїх віддалених працівників на міжнародному ринку праці після Індії і США.

Історія дистанційної роботи

Першим дослідником феномена віддаленої роботи, який багато зробив для її популяризації, був американець Джек Ніллес. У 1972 році він придумав і ввів спеціальний термін - «телеробота» (telecommuting). У своїх дослідженнях, в тому числі підкріплених практикою, вчений довів, що ККД фахівців, що працюють вдома, може бути навіть значно вищим, ніж офісних. Очевидним достоїнством для економіки є заощадження часу, який щодня витрачається на дорогу. Ніллес пояснив, що популяризація телероботи також може розв'язувати проблеми пробок і дозволить заощадити неабияку кількість бензину.

З появою Інтернету стало простіше не тільки організовувати процес праці, але й знайти «віддалену роботу» тим, у кого її ще немає. На цей час, наприклад, на самому популярному сайті oDesk зареєстровані більше 1 млн співробітників. Їх кількість щороку збільшується у 2 рази!

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.