Пресрелізи та блог

Штучний інтелект визначив безсимптомний Covid-19 за телефонними розмовами

Штучний інтелект визначив безсимптомний Covid-19 за телефонними розмовами

  • Перегляди: 792
Дослідження

Багато людей хворіють Covid-19 без явних симптомів. Це, звичайно, добре для них, але несе помітну загрозу іншим. Безсимптомні носії вірусу з меншою ймовірністю звернуться за тестуванням і можуть заразити оточення.

Однак навіть при безсимптомному перебігу хвороби Covid-19 можна виявити. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що безсимптомні хворі можуть відрізнятися від здорових людей своїм кашлем. Людське вухо ці відмінності не вловлює, але штучний інтелект дуже добре відрізняє покашлювання заражених від кашлю тих, хто зовсім не хворий.

Вчені створили нейромережу, яку навчили за допомогою записів, зроблених в ході телефонних розмов або дзвінків в різних месенджерах. Моделі «згодували» десятки тисяч аудіо, на яких був присутній кашель, доповнивши їх спеціально зробленими записами вимушеного кашлю.

В ході дослідження були використані попередні напрацювання вчених, в яких записи вимушеного кашлю використовували для прогнозування розвитку хвороби Альцгеймера. Ця патологія пов'язана не тільки з погіршенням пам'яті, але і з нервово-м'язової деградацією, такий як ослаблення голосових зв'язок.

Після навчання нейромережа точно ідентифікувала за кашлем 98,5% людей, у яких було підтверджено наявність Covid-19. У тому числі модель визначила 100% безсимптомних хворих, чий результат тесту на коронавірус був позитивним. Стаття про розробку опублікована у виданні IEEE Journal of Engineering in Medicine and Biology.

Наразі дослідники працюють над впровадженням своєї моделі у зручний для користувачів додаток, що може стати ефективним інструментом для неінвазивного скринінгу. Користувачеві буде достатньо відправити в цей додаток запис своєї розмови або навіть просто записати власний кашель. «Ефективне впровадження цього інструменту групової діагностики може уповільнити поширення пандемії, якщо всі будуть використовувати його перед тим, як піти на навчання, роботу або в ресторан», — говорить один з авторів розробки Брайан Субірана.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.