Пресрелізи та блог

Softline: Україна зробила важливий крок до електронного урядування

  • Перегляди: 458

Компанія Softline 10 квітня 2012 року прийняла участь у Круглому столі «Реалізація єдиної інформаційно-комунікаційної платформи органів державної влади України», який було організовано Національною комісією державного регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

В роботі Круглого столу взяли участь Голова НКРЗІ Петро Яцук, члени Комісії та співробітники апарату НКРЗІ, представники Адміністрації Держспецзв’язку, органів державної влади та керівники провідних підприємств у сфері інформаційних технологій.

Учасники заходу наголосили на актуальності створення єдиної інформаційно-комунікаційної платформи органів державної влади. Адже подальший розвиток інформатизації та розбудова інформаційного суспільства в країні неможливі без ефективної міжвідомчої взаємодії на рівні інформаційних систем. В її основі мають лежати єдині стандарти, що регламентують питання формування реєстрів і обміну даними між державними органами влади, бізнесом та громадянами.

Розвиток інформатизації в країні стримують, серед іншого, нечітке визначення пріоритетних напрямів розвитку, недосконала нормативно-правова база та відсутність нормативних документів: єдиних стандартів, регламентів, протоколів обміну даними, класифікаторів. Проте не зважаючи на існуючі проблеми, сучасний стан інформаційно-комунікаційної сфери України має великий потенціал для розвитку, що відкриває нові перспективи для держави в цілому. Першим кроком на шляху вирішення наведених проблем повинно стати створення та прийняття єдиної нормативної та законодавчої баз управління державними реєстрами.

Виступаючий під час заходу почесний Президент компанії Softline Антон Марреро (сьогодні він є членом наглядової ради консорціуму Intecracy Group) відзначив, що сьогодні існує 40 реєстрів, які можуть стати основою для електронного урядування. «Сьогодні у нас є можливість автоматизувати сервіси для населення, однак для цього потрібно щоб усі державні установи мали доступ до першоджерел. Потрібно створити загальну нормативно-правову базу, довідкову інформацію. І для цього зовсім не потрібно створювати нові реєстри, а достатньо лиш скласти регламент для обміну. І ми отримаємо загальну інформаційну базу». Антон Мануельович навів приклад Естонії, де така система була створена за ініціативи банків і досить непогано працює вже багато років. Окрім того, він розповів, що Україна сьогодні відстає у цьому питанні від багатьох країн СНД, тобто, працювати над усуненням цієї проблеми потрібно розпочинати негайно.

З огляду на масштабність питання, якому присвячено роботу Круглого столу, та зацікавленість різних сторін у його вирішенні, учасники дійшли згоди, що для стимулювання процесу потрібна чітка координація роботи. Отже, учасники Круглого столу домовились об’єднати зусилля органів державної влади України та представників бізнесу для руху в одному напрямку, для чого забезпечити організацію та проведення таких заходів на регулярній основі.

Віце-президент ТОВ Softline Олександр Смірнов, коментуючи подію у кулуарах Круглого столу, зазначив, що її можна впевнено назвати знаковою. Адже держава робить черговий важливий крок до впровадження електронного урядування. «Фактично, елементи системи вже створені. Залишилось їх лише пов’язати один з одним», — розповів він.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.