Пресрелізи та блог

Створено прототип системи бездротового зв'язку 6G в терагерцевому діапазоні

Створено прототип системи бездротового зв'язку 6G в терагерцевому діапазоні

  • Перегляди: 1107
Технологічні тренди

Компанія Samsung Electronics спільно з Каліфорнійським університетом Санта-Барбари (UCSB) продемонстрували прототип системи бездротового зв'язку 6G з використанням терагерцового частотного діапазону.

На недавньому семінарі з терагерцовий зв'язку, який відбувся в рамках Міжнародної конференції з комунікацій IEEE (ICC 2021), дослідники з Samsung Research, Samsung Research America і Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (UCSB) відзначили потенційний вплив, яке терагерцовий діапазон може надати на розвиток технології 6G. Також розробники представили наскрізну бездротовий зв'язок на частоті 140 ГГц з використанням повністю цифрового рішення для формування променя. Розробка даного прототипу — важлива віха у вивченні потенціалу ТГц-діапазону для бездротового зв'язку 6G.

Діапазон терагерцових частот - це величезний спектр з десятками можливих широкосмугових каналів з гігагерцовими смугами. І це потенційно означає відповідність вимогам 6G до швидкості передачі даних терабіт на секунду. Пікова швидкість передачі даних може бути в 50 разів вище, ніж у 5G, а затримки на родючості зменшаться до однієї десятої. Такі можливості дозволять реалізувати сервіси 6G гіперпідключеності й новий рівень мультимедіа, таких як розширена реальність (XR), мобільні голограми високої якості тощо.

Представлений розробниками прототип наскрізної системи складається з 16-канальних модулів передавача і приймача з фазованою антенною решіткою, керованих КМОП RFIC (радіочастотні інтегральні схеми), а також основного блоку, який генерує сигнали з пропускною здатністю 2 ГГц і швидким адаптивним формуванням променя. В ході пілотних випробувань прототип системи досяг пропускної здатності 6,2 Гбіт на відстані 15 метрів з адаптивним управлінням променем на терагерцовій частоті (140 ГГц). 

 

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.