Українцям стала доступною онлайн-версія реєстру нерухомості

  • Перегляди: 215

26 листопада набув чинності закон № 1701-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів". Одним з його положень передбачений вільний доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до закону, для фізичних та юридичних осіб інформація може надаватися виключно по об'єкту нерухомості в електронній або паперовій формі. В електронній формі інформація може бути надана через сайт Укрдержреєстру. У свою чергу, для отримання відомостей на паперовому носії потрібно подати особисто або надіслати поштою органам реєстрації прав та нотаріусам відповідну заяву. Порядок надання інформації буде визначено Кабміном. При цьому за заявою власника або іншого правовласника орган державної реєстрації надає йому інформацію у вигляді виписки про осіб, які отримали відомості про зареєстровані права та їх обтяження, що належать йому.

Як відомо, прихильники відкритого Реєстру говорять про боротьбу з корупцією і про користь для ринку нерухомості. У той же час противники відкриття інформації побоюються можливих зловживань доступом до нього.