Пресрелізи та блог

Всі органи виконавчої влади перейдуть на безпаперовий документообіг до кінця 2014 року

  • Перегляди: 504

До кінця року всі органи виконавчої влади повністю повинні підключити свої системи електронного документообігу до системи електронної взаємодії. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженко під час наради з питань впровадження міжвідомчого електронного документообігу, у якому прийняли участь і представники Softline.

«Наше завдання - до кінця поточного року повністю відмовитися від паперового документообігу в усіх органах виконавчої влади. Принаймні, в Секретаріаті Кабінету Міністрів уже точно не будуть користуватися папером для підготовки необхідних рішень», - наголосив Голова Держінформнауки.

За його словами, до кінця року систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ) буде впроваджено в промислову експлуатацію, а це означає повний перехід органів виконавчої влади на електронний документообіг. Крім того, впродовж цього року до системи мають підключитися всі обласні державні адміністрації й почати підключатися – місцеві органи виконавчої влади.

«Приємно відзначити, що за останній період вдалося налагодити відповідну координацію між усіма органами влади, які відповідають за ті чи інші аспекти в інформаційній сфері. Зараз проводиться злагоджена робота на всіх рівнях, і уже можна сказати, що основні бар’єри подолані», - підкреслив В.Семиноженко.

Він нагадав, що перша версія СЕО ОВВ була розроблена Держінформнауки наприкінці 2011 року. У жовтні 2012 року Держінформнауки розробило технологічні вимоги до форматів даних для електронного документообігу. З 1 грудня 2012 року до СЕВ ОВВ почали підключатися підрозділи з питань діловодства Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Попередньо була проведена модернізація системи електронного документообігу Секретаріату Кабінету Міністрів України – наразі її інтегровано до СЕО ОВВ. Також розпочата інтеграція систем електронного документообігу інших органів виконавчої влади. Крім того, проведено навчання співробітників, які працюють з системою електронної взаємодії, розпочалася робота над створенням комплексної системи захисту інформації.

На даний час СЕВ ОВВ уже діє у 82 органах виконавчої влади, у тому числі - Секретаріаті Кабінету Міністрів, апараті Верховної Ради. Крім того, до цієї роботи починають підключатися регіони. «Хочу звернути увагу, що за допомогою СЕВ ОВВ було надіслано близько 20 тис. документів в електронному вигляді», - наголосив Володимир Семиноженко.

Довідково

Упровадження електронного урядування в Україні визначено пріоритетним напрямом державної політики у сфері інформатизації. Так, у рамках реалізації Програми економічних реформ на 2012-2014 роки створено один із системоутворюючих елементів електронного урядування - систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ).

За допомого СЕО ОВВ відбувається обмін зовнішньою кореспонденцією, здійснюється контроль над виконанням доручень, організовані процеси узгодження проектів документів. Система є «економною» та зручною в експлуатації завдяки тому, що вона побудована на основі хмарних технологій, отже доступ до неї здійснюється лише за допомогою Інтернету та єдиного формату обміну електронними документами. Юридична значимість документообігу забезпечується електронним цифровим підписом. Також ведеться робота щодо створення комплексної системи захисту інформації і проведення її державної експертизи.

Упровадження електронного документообігу підвищить продуктивність праці органів виконавчої влади на 20-25% й здешевить вартість архівного зберігання документів на 80%.

Восени 2012 року Уряд України затвердив ще два документи, які є принциповими для впровадження електронного урядування – Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні та Концепцію створення і функціонування інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних ресурсів.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.