Пресрелізи та блог

Як перетворити Україну на світового ІТ-лідера — рецепт від Юрія Сивицького

  • Перегляди: 478

Юрій Сивицький (один із партнерів Softline, член наглядової ради консорціуму Intecracy Group) 1 березня 2013 року на сторінках найпопулярнішого українського ділового тижневика "Кореспондент" розповів про те, як Україні із невеликого підрядника світових ІТ-лідерів перерости у великого гравця на міжнародному ринку.

На думку Юрія Сивицького, нашій країні потрібно піти шляхом Ізраїлю. Ця країна за останні 20 років вирвалася у світові лідери маючи в активах ресурси, набагато менші, ніж Україна.

"На початку 1990-х у світі розпочався бурхливий розвиток IT-бізнесу і особливо інтернет-технологій. Одночасно з цим на пенсію почали виходити ізраїльські військові — армія країни завжди була високотехнологічною. До того ж стався найпотужніший приплив інженерної та наукової думки із колишнього Союзу. У поєднанні зі сформованим фондовим ринком і інноваційністю ізраїльтян це дало старт вибухоподібному розвитку всієї хай-тек-індустрії Ізраїлю. Експорт технологій і ліцензій на використання продуктів IT з Ізраїлю становить тепер десятки мільярдів доларів в рік. Підкреслюю — мільярдів. Ізраїль із його семимільйонного населення стабільно займає третє, а то і друге місце в світі за виводом технологічних стартапів на фондовий ринок. Багато в чому IT-бізнес Ізраїлю створений нашими колишніми співвітчизниками. І в голові весь час крутиться запитання: що заважає 46-мільйонній Україні з її інженерним потенціалом встати на один рівень з маленьким Ізраїлем? ", — пише Юрій Сивицький.

На його думку, для того щоб сама Україна перейшла на кардинально новий рівень, потрібен потужний внутрішній ринок та жорстке дотримання авторського права, перш за все, самою державою. У США, Німеччині, Ізраїлі, Канаді та Естонії IT-індустрія отримала сильний допінг у вигляді державних (електронні сервіси) і військових замовлень. Фактично всі найбільші міжнародні IT-компанії виросли на домашніх замовленнях і просувалися по світу за активної підтримки торгових представництв при посольствах і фінансовій підтримці стимульованих державами високотехнологічних інвестфондів.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.