Заява: Softline за домовленістю з Мінприроди відновить роботу Національного реєстру парникових газів

Заява: Softline за домовленістю з Мінприроди відновить роботу Національного реєстру парникових газів

  • Перегляди: 300

Сьогодні, 19 липня 2016 року, деякі ЗМІ опублікували неточну інформацію щодо припинення роботи Національного електронного реєстру антропогенних викидів та абсорбції парникових газів (далі - Реєстр). У зв'язку з цим компанія змушена зробити заяву — з метою уточнити та роз'яснити ситуацію.

На жаль, в серпні 2015 року ми були змушені припинити здійснювати функції технічного адміністратора, які включають не лише хостинг, але й послуги команди супроводження, що складається з 8 фахівців (галузевих експертів, системних адміністраторів та розробників). При виникненні позаштатних ситуацій та/або для виконання доробок, викликаних новими вимогами (нові вимоги протягом 8 років роботи з'являлися постійно), нам доводилося розширювати команду, залучаючи архітектора, аналітика процесів, розробників і тестувальників.

З приходом нової команди в Міністерство екології та природних ресурсів, було розпочато переговорний процес з приводу відновлення роботи Реєстру.

Ми розуміємо важливість Реєстру для України. Тому, незважаючи на те, що новий договір не укладено, прийняли рішення за свій рахунок провести технічні роботи з відновлення його роботи. А також на волонтерських засадах надавати технічну підтримку до проведення тендерних процедур. Для нас, як для національної і відповідальної перед суспільством компанії, вкрай важливо щоб Україна змогла завершити звітність щодо викидів парникових газів, виконавши усі свої міжнародні зобов'язання в рамках Кіотського протоколу.

Ми раді, що ситуація зрушила з мертвої точки. Також ми сподіваємося, що найближчим часом Міністерство екології та природних ресурсів оголосить тендер із закупівлі послуг адміністрування даного реєстру. Softline IT буде в ньому брати участь зі своєю пропозицією.

Компанія Softline IT також заявляє, що з початку 2015 роки не отримувала будь-яких коштів від Мінприроди на адміністрування Реєстру. На сьогоднішній день технічний процес по відновленню роботи Реєстру знаходиться на фінальній стадії, а фінансування всіх робіт проводиться за рахунок власних коштів компанії.

Softline IT закликає журналістів, які висвітлюють тему Кіотської угоди, більш точно передавати інформацію та користуватися при підготовці матеріалів тільки надійними джерелами.