Пресрелізи та блог

Ericsson Mobility Report: 5G зростає швидше за прогнози

Ericsson Mobility Report: 5G зростає швидше за прогнози

  • Перегляди: 1230
Звіт
Блог

До 2025 року 2,8 мільярда абонентів будуть користуватися мережею 5G. До цього ж року частка мереж фіксованого бездротового доступу у світовому трафіку зросте до 25%, досягнувши позначки в 160 мільйонів підключень. Про це йдеться в опублікованому сьогодні звіті Ericsson Mobility Report за червень 2020 року.

До кінця 2020 року у світі налічуватиметься 190 мільйонів 5G-підключень, а до 2025 року — 2,8 мільярда, 27% з яких припадатиме на країни Центральної і Східної Європи. Зростання 5G-підключень вище, ніж прогнозувалося раніше: ще в листопаді експерти Ericsson вважали, що до 2025 року кількість підключень до мереж п’ятого покоління досягне позначки у 2,6 мільярда.

«За прогнозований період очікується, що кількість підключень до 5G буде рости значно активніше, ніж підключення до LTE після його запуску у 2009 році. Ключовими факторами [зростання підключень] є рання, у порівнянні з 4G (LTE), залученість Китаю, а також більш рання доступність 5G-пристроїв від кількох постачальників», — йдеться у звіті.

У 2025 році 88% абонентам будуть доступні послуги широкосмугового доступу до мережі. До цього часу, за прогнозами, у світі буде налічуватися близько 8,9 мільярда абонентів. 88% — цифра трохи нижче, ніж прогнозувалося раніше, — через повільне зниження у 2G (GSM/EDGE) в індійському регіоні. До кінця 2025 року кількість унікальних мобільних абонентів за прогнозами досягне 6,3 млрд.

Водночас, до кінця 2025 року 5G не вдасться перегнати LTE. LTE залишиться домінантною технологією мобільного доступу, досягнувши піку в 5,1 мільярда підключень у 2022 році. До 2025 року, згідно з прогнозом, у мережах четвертого покоління буде налічуватися 4,4 мільярда підключень.

«Успіх 5G слід вимірювати не стільки на основі даних про кількість підключень, скільки з огляду на переваги, які 5G дає людям і виробництвам. Технології 5G створені для інновацій, а криза підкреслила справжню цінність зв’язку та роль, яку вона може відіграти у відновленні економіки», — вважає виконавчий віце-президент і керівник напряму мереж зв’язку компанії Ericsson Фредрік Джейджлінг.

LTE домінує в Центральній і Східній Європі. За даними звіту, в Центральній і Східній Європі LTE стала домінуючою технологією у 2019 році, і тепер на її частку припадає 43% від загальної кількості абонентської бази. Сьогодні більш ніж п’ять мереж 5G було запущено в комерційну експлуатацію в усьому регіоні.

«У 2025 році LTE залишиться домінуючою технологією, і на неї, як очікується, припадатиме 66 відсотків абонентів мобільного зв’язку, тоді як, за прогнозами, кількість користувачів 5G становитиме 27%», — зазначено у звіті. «Протягом прогнозованого періоду буде тривати значно знизився рівень WCDMA/HSPA — з 38% до 3% від загальної кількості абонентів — через міграцію користувачів на LTE і 5G.

Кількість смартфонів у мережах. Згідно зі звітом, рівень проникнення смартфонів продовжує зростати. Нині смартфонами користується близько 70% всіх абонентів мобільного зв’язку. Наприкінці 2019 року смартфони використовували 5,5 мільярда абонентів. До 2025 ця цифра має зрости до 7,5 мільярда (85% абонентської бази). Кількість абонентів, що використовують для доступу до мережі планшети і мобільні ПК, також «помірно зросте» — до 390 мільйонів на кінець 2025 року.

Вплив карантину

Телеком-інфраструктура впоралася з підвищеним навантаженням під час карантину. Особливо складно довелося мережам фіксованого доступу у так званих спальних районах, де навантаження зросло на 20−100%.

Зміна способу життя користувачів через поширення COVID-19 призвела до різкого перерозподілу трафіку: з ділових зон у житлові райони. Він також підкреслив, що мобільні і стаціонарні мережі відіграють велику роль у побудові національної інфраструктури.

Зростання бездротового ФШПД і його місце. До 2025 року на бездротові мережі широкосмугового доступу до Інтернету буде припадати 25% світового трафіку (53 ексабайта даних в місяць) — до кінця 2019 року на такі мережі припадало 15% загальносвітового трафіку. Згідно з прогнозом, у 2025 році очікується 160 мільйонів підключень до мереж бездротового ФШПД (забезпечуючи можливість доступу для приблизно 570 мільйонів осіб).

З 2 мільярдів домогосподарств у всьому світі, до кінця 2019 року близько 1,2 мільярда (60%) використовують фіксований широкосмуговий зв’язок, а до кінця 2025 року цей показник досягне приблизно 70 відсотків.

«У цьому контексті бездротовий ФШПД представлятиме 10% від загальної кількості фіксованих широкосмугових з'єднань. Проте, варто зазначити, що бездротовий ФШПД також розглядається як варіант заміни для близько 300 мільйонів наявних DSL-з'єднань», — зазначено у звіті.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.