Пресрелізи та блог

Softline Найдорожче програмне забезпечення — піратське

  • Перегляди: 569

- Українці недооцінють небезпеку неліцензійного програмного забезпечення і все одно користуються їм. В результаті втрачають час, гроші, важливу інформацію, а також мимоволі стають співучасниками злочинів, — вважає Сергій Балашук, гендиректор компанії Softline. Про це він розповів в інтерв'ю інформагентству «Влада інтелекту» у понеділок, 8 квітня 2013 року.

— Користувач ПК має розуміти: не бажаючи платити за товар, він сам стає товаром, — говорить Сергій Балашук, - люди, які зламують програми і викладають їх у вільному доступі, роблять це зовсім не через любов до людства. Швидше за все, зламана програма заражена шкідливим програмним кодом. Це може бути і вірус, і троян, і клавіатурний шпигун тощо. Заражене ПЗ є причиною появи і розвитку бот-мереж, причому, користувач комп'ютера, що входить до мережі, не підозрюючи цього, бере участь e DDoS-атаках і спам-розсилках, а його комп'ютер стає «зомбі» (у зловмисників є можливість контролювати його). Для бізнесу використання такого софту призводить до значних фінансових втрата — у 2012-му році збиток від заражених неліцензійних програм склав $22 млрд., а на усунення наслідків роботи «хакнутих» програм користувачі по всьому світу витратили півтора мільярда годин.

- Масштаби проблеми на сьогоднішній день лякають, - говорить експерт. Так, за даними дослідження «Небезпечний світ контрафактного і піратського ПЗ: як підроблені програми можуть підірвати безпеку споживачів, компаній і країн, і супутні їм витрати часу і грошей», проведеного аналітичною компанією IDC напри​​кінці минулого року, 33% всього встановленого програмного забезпечення у світі є неліцензійним. — Точних даних по Україні немає, але думаю, що піратський софт сьогодні встановлено приблизно на 80-90% комп'ютерів. Недарма ж наша країна увійшла до трійки світових лідерів за кількістю DDoS-атак (дані Лабораторії Касперського станом на лютий 2012 року), які здійснюються за допомогою бот-мереж, - говорить керівник Softline.

Експерт зазначає, що дуже часто піратське ПЗ використовується і у держсекторі України (за оцінкою компанії Microsoft, піратський софт встановленой майже на 70% комп'ютерів в держструктурах). - Це є серйозною проблемою з точки зору інформаційної безпеки держави, а не тільки питанням порушення інтелектуальних прав розробників, - вважає Сергій Балашук. Вірус може вивести з ладу важливу інформаційну систему, з якою пов'язаний ряд державних сервісів і/або баз даних. При цьому експерт відзначає, що у держави сьогодні є можливість не користуватися піратським ПЗ.

По-перше, є можливість скористатися послугою компанії Softline із ліцензування програмного забезпечення на пільгових умовах. Адже компанія є партнером провідних світових лідерів з розробки ПЗ, відповідно, готова запропонувати вигідні ціни для своїх клієнтів. Не завжди у державної організації для цього є необхідні кошти. У цьому випадку компанія Softline пропонує використовувати можливості «хмарних» технологій - оплата за моделлю SaaS (Software as Service - ПЗ як послуга) дозволяє знизити витрати на ІТ-технології до 70% без будь-яких наслідків (послуга включає і операційну систему, і офісні додатки, і антивіруси). По-друге, компанія Softline пропонує комбінувати платне програмне забезпечення з відкритим ПЗ (англ. open-source software), що також економить значні суми. До речі, більше 15 програмних продуктів для держсектору на платформі Megapolis від Softline є вільними (не вимагають покупки ліцензії). По-третє, Softline є також і партнером розробників антивірусного ПЗ (Panda, DrWEB, Kaspersky та інші) - готова запропонувати держструктурам спеціальні ціни на встановлення антивірусів.

- Важливо розуміти, що в нинішній час використання піратського програмного забезпечення для організації є найбільш дорогим варіантом - підкреслює гендиректор Softline Сергій Балашук.

Softline
Адреса:
Україна, 08341, Київська обл., Бориспільський р-н, село Вишеньки, вул.Велика набережна, будинок 11-А, приміщення 13
тел.: +38 044 323 00 80
email: info@softline.ua

Компанія

Основні послуги

Входить до:

Intecracy Group
Intecracy Group — об'єднання компаній, що працюють у сфері високих технологій, кожна з яких досягла високого рівня компетенції у своєму напрямку діяльності.